Jak si sjednat výhodnou studentskou půjčku?

Jste student a nemáte dostatek finančních prostředků pro klidné studium? Studujete v cizím městě a nemáte dostatek peněz na nájem? Nebo chcete studovat v zahraničí a nemáte peníze? Pak je pro vás vhodné si zřídit studentskou půjčku. Pojďme si představit, jaké studentské půjčky je dnes možné získat.

Studentské půjčky jsou dnes nabízeny v nejrůznější formě. Banky si uvědomují, že studentské období není pouze bezstarostné, proto jsou půjčky mnohem výhodnější než pro pracující občany. Škola a vzdělání není nejlevnější,  je však důležitou investicí do budoucna. Pokud chcete kvalitní vzdělání, musíte si často připlatit. Ať už se jedná o různé drahé učebnice světových jazyků nebo nejrůznější vzdělávací kurzy. Banky jsou schopny poskytnout úvěry, a to jak pro podporu studia nebo zaplacení školního roku v zahraničí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky v Brně

Jak si zařídit studentskou půjčku?

Jak již bylo napsáno, existuje spousta typů studentských půjček v různých formách. První možností je žádost o klasickou půjčku. Student pak formou úvěru čerpá finance. Půjčka funguje na principu spotřebitelského úvěru, má však své výhody. Jednou z nich je například nízký úvěr nebo možnost odložení splátek až na několik let. Odložit půjčku se dá až do doby, kdy začne student sám vydělávat a dosáhne určité výše pravidelného měsíčního platu. Sazby za poskytnutí úvěru se pohybují okolo 9 %.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kde si výhodně půjčit v Brně

Další možností je přečerpání účtu- tzv. kontokorent. Zde je studentovi povoleno přečerpat účet do dané výše, zpravidla mezi  10 000- 25 000 korun. U většiny bank se neplatí za prvních 30- 45 dní vypůjčení peněz, pak se již platí úrok 12- 18 %, záleží na podmínkách dané banky.

Studentské půjčky poskytují bankovní i nebankovní společnosti. Všechny podmínky studentských půjček naleznete u konkrétních bank.