Když se zpozdí mateřská…

Celá řada žen (a také několik mužů) řešila v uplynulém roce opakovaně problém opožděných sociálních dávek. Vzhledem k tomu, že mateřská, potažmo rodičovský příspěvek nejsou žádné horentní sumy, dost těžko si z nich vybudovat finanční rezervu, na kterou se bude možno spolehnout, pokud dojde k opakování takovéto situace. Kam se tedy obrátit, pokud zůstanete bez peněz?

Rodina, kamarádi…

Většina žen v takovéto situaci hledá automaticky pomoc u svých nejbližších. Vzhledem k nevalné sociální situaci většiny obyvatelstva však není úspěch zaručen. Kamarádky a sourozenci jsou možná v obdobné situaci, rodiče jsou rádi, když vyjdou sami – nebo se zkrátka nemáte na koho obrátit, protože sociální zázemí rozhodně není pravidlem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky před výplatou mají velmi mírná pravidla

Nebankovní půjčky

Ani v takovémto případě však není třeba rovnou házet flintu do žita. Na trhu se pohybuje celá řada nebankovních poskytovatelů krátkodobých půjček, kteří vám mohou pomoci finanční krizi překonat. Na rozdíl od bankovních ústavů zde po vás většinou nebudou požadovat doklad o výši příjmu a nebudou v rozpacích ani z toho, že celková výše půjčky, o kterou žádáte, je jen pár stokorun. Naopak, mnozí se právě na tyto typy půjček specializují. Na období 7, 14, 21 nebo 28 dní vám půjčí nízké částky s předem fixně stanoveným navýšením. V případě prvního kontaktu často i zcela zdarma. Tyto společnosti hledejte nejen na internetu, ale jejich inzeráty naleznete i v regionálním tisku či reklamních plakátech. Ve velkoměstě jako je Brno budete mít rozhodně z čeho vybírat. Vybírejte však pečlivě, aby vás nevhodně zvolená půjčka neposlala do nekonečné dluhové spirály!

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčka pro studenty ihned