Obsah článku
Ne vždy v životě všechno vychází podle plánu. kdysi jste si půjčili peníze, zapomněli na založenou složenku nebo z mladické nerozvážnosti utratili peníze na splátku za něco dočista jiného. Výsledek? Dnes máte záznam v registru dlužníků a banka vám nechce půjčit peníze, ačkoliv je nutně potřebujete. Dá se z uvedené situace nějak „vybruslit“?
Nebankovní společnosti
Ano, právě na takové žadatele o úvěr či půjčku se zaměřují nebankovní poskytovatelé finančních služeb. A můžete si vybírat. Záleží na tom, zda potřebujete „jen“ rychlou okamžitou půjčku do výplaty nebo větší obnos, např. na koupi nábytku. Někteří z nebankovních poskytovatelů jsou vám dokonce schopni zajistit i půjčku v hodnotě několika milionů korun – ale pozor, v tomto případě vždy jen oproti zástavě nemovitost!
Záruky
Jak již bylo výše zmíněno, častým ručením u vyšších nebankovních půjček bývá právě zástava nemovitosti – domu, chaty, chalupy, garáže, bytu, pozemku… U velmi vysokých půjček může být navíc požadována i směnka a potvrzení o výši příjmu, které u nízkých částek nebývá u nebankovních institucí obvyklé.
Jak se nespálit…
Zastavit svůj dům není právě jednoduché rozhodnutí. Než jej učiníte, měli byste si svého budoucího věřitele řádně prověřit, abyste i vy jednoho krásného dne nerozšířili řady těch, kdo v televizi pláčou, že nemají ani dům ani peníze. Brno se nebankovními poskytovateli půjček jen hemží, nemluvě o tom, že celou řadu těch s celostátní působností najdete i na internetu. Nenechte se tedy tlačit ke zdi nevýhodnými podmínkami a nikdy nepodepisujte nic, co „je sice napsáno takhle, ale to se dělá jinak…“. Seriózní společnost nic neskrývá a nemá důvod schovávat se za prázdná slova!