Srovnání nejlepších poskytovatelů půjček v Brně

Hledáte bankovní nebo nebankovní půjčku v Brně a nemůžete se rozhodnout, kterou si vybrat? Pak jste na správném místě – v tomto článku vám poradíme, které půjčky dostupné i v Brně patří k těm nejlepším, jakým způsobem si nejvýhodnější úvěr můžete snadno najít a na které úvěrové nabídky byste si měli dát velký pozor.

Bankovní půjčky se vyplatí, zvláště když jsou na delší dobu
Všichni finanční odborníci se shodnou na tom, že mnohem lepší jsou půjčky od klasických bank. Tyto úvěry jsou levnější a navíc máte jistotu, že se k vám banka bude chovat férově. Brno jako druhé největší město v ČR je plné bank a tak pokud si chcete úvěr sjednat přímo na místě, máte možnost prakticky u všech bankovních ústavů, jež mají v ČR sídlo. Banky najdete v Brně především v centru města, menší pobočky jsou ale i v řadě městských čtvrtí. Požádat si o půjčku u banky ale můžete i přes internet, což je rychlejší a pohodlnější. Levně vycházejí např. úvěry od Air bank, Equa bank nebo MONETA Money bank, z těch největších je poměrně levná např. půjčka od Komerční banky.

Nebankovní úvěry jsou výhodné zejména u nejnižších částek
U nebankovních půjček už se setkáme s trochu jinými podmínkami, ale i požadavky. Půjčky od nebankovních institucí jsou sice dražší, zato ale mnohem dostupnější – získat je mohou i lidé se záznamem v registru nebo bez doložitelných příjmů. Zatímco u vyšších částek je nebankovní půjčka Brno docela drahá, u malých půjček do výplaty je tomu mnohdy naopak. Některé společnosti totiž nabízejí první půjčku zdarma a klient tak vrátí pouze to, co si půjčil – ani o korunu navíc. Kromě toho, že jde pouze o malé částky, je třeba dodat také to, že se jedná pouze o krátkodobé úvěry. K těm, jenž nabízejí první půjčku bez úroků a poplatků, patří např. Zaplo.cz, CreditAir, CreditOn, Ninja půjčka nebo Via SMS, pro opakované půjčování je ideální Japonská půjčka s nejnižším poplatkem ze všech.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčka od společnosti s výbornou pověstí

Možností, jak získat půjčku v Brně je spousta
Možností je ale v Brně daleko více – další alternativou jsou např. P2P půjčky, které nabízejí ještě nižší úroky než jsou u bank – lídrem mezi těmito společnostmi jsou aktuálně Zonky, vybrat si ale můžete i z několika dalších poskytovatelů. Pro ty, kteří potřebují hodně vysoký úvěr, ale mají záznam v registru nebo nemohou doložit příjmy mohou být řešením půjčky se zajištěním nemovitostí – známá je např. Acema Credit. Každá z výše zmíněných možností je mnohem lepší, než si půjčovat od lichvářů nebo riskovat u různých podvodných firem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Brno – město studentů

Srovnávače půjček nabízejí rychlé a pohodlné řešení
Protože nabídek je skutečně mnoho, je dobré si nejdříve udělat přehledné srovnání. Projíždět jednotlivé webové stránky by ale zabralo spoustu času, mnohem lepším řešením je využít některý z webů, specializovaných na srovnání půjček. Najdete v nich jak bankovní, tak i nebankovní úvěry a objevují se v nich všechny typy půjček od těch nejmenších až po vysoké úvěry v řádu milionů korun. K nejkvalitnějším srovnávacím portálům patří zejména CoolPůjčky.cz, ParádníPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz, celou řadu užitečných informací naleznete i na webu Půjčko.cz.

Ve velkých městech, jako je Brno, řádí i mnoho podvodníků
Brno je ale kromě sídel bank a nebankovních společností také místem, kde působí i různí podvodníci, inzerující na první pohled výhodné půjčky. Dejte si velký pozor zejména na ty nabídky, kde po vás budou chtít poplatek předem nebo abyste zavolali na placenou linku. V takových případech jde většinou o podvod a žádný úvěr od takových firem nedostanete – v prvním případě přijdete i o poplatek, ve druhé protelefonujete až tisíce korun úplně zbytečně.

moritz320 / Pixabay