Poznat seriózního poskytovatele nebankovní půjčky je nyní mnohem jednodušší

Když si chcete půjčit od nebankovní společnosti, nesmíte udělat chybu ve výběru poskytovatele. Kvůli zbrklosti byste mohli přijít o své peníze a dokonce skončit u exekutora. Nedopusťte to! Naučte se, jak poznat, že si vezmete úvěr od spolehlivé firmy.

Větší jistota díky novele

Přehled a větší jistotu, že si půjčíte od prověřeného a seriózního poskytovatele, přinesla novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde), která v České republice platí od prosince 2016. Zavedla hned několik přísných povinností, které musí splnit každý poskytovatel nebankovní půjčky. Patří mezi ně: prokázat kapitál ve výši 20 milionů korun a získat licenci od ČNB. To společnosti musely udělat do 1.3. 2017. ČNB k tomu zveřejnila údaje a čísla jsou překvapivá: banka eviduje jen 353 žádostí o samostatného zprostředkovatele, 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru a 16 žádostí o akreditaci.

Přečtěte si zajímavý článek:  5 důvodů, proč zvolit nebankovní půjčky

Před opatřeními působilo v ČR více než 60 000 subjektů, je tedy jasné, že se trh výrazně pročistí. Jestli má společnost požádáno o licenci, zjistíte v registru na webu ČNB.

Členství jako další ukazatel kvality

Podívejte se také na stránky APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Je to dobrovolné sdružení společností nabízející rychlé půjčky. Členství je známkou kvality, firmy totiž dobrovolně přijímají zvláštní etický kodex, ve kterém se zavazují k férovému jednání s klientem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Komu jsou určeny krátkodobé půjčky?

Férová nabídka

Důkladně si prostudujte podmínky půjčení u konkrétní společnosti. Je výhodou, když je rychlá SMS půjčka zdarma. Poskytovatel tak dává klientovi šanci si princip krátkodobého nebankovního půjčování vyzkoušet. Na 30 dní celkem až 8000 Kč půjčí zcela zdarma Via SMS s.r.o. Tato společnost patří k zakládajícím členům APNÚ a jako jedna z prvních si požádala o licenci u ČNB.