mBanka vstup na účet má vysoké zabezpečení

Internetové bankovnictví je čím dál více oblíbené. To platí i pro mladší verzi mobilního bankovnictví. Jenže ve světě informačních technologií je spoustu příležitostí, jak udělat chybu a přijít o peníze díky nepozornosti nebo špatnému zabezpečení.

Naštěstí má mBanka vstup na účet zabezpečený a je tak plně chráněn před zneužitím.

Chraňte si své heslo a zařízení, stejně jako mBanka vstup na účet

Základem zodpovědného bankovnictví, je správné nakládání s citlivými údaji. To se však netýká jen hesla, ale i kreditních karet, počítačů a chytrých telefonů. Právě zlehčování situace kolem zabezpečení počítačů a mobilních zařízení využívají podvodníci a zloději. Ti se nejčastěji skrze chytré telefony, tablety nebo PC dostanou k citlivým údajům uživatele, který používá internetovou banku nebo si hesla ukládá na disku počítače.

Pozor: Stejně jako má chráněný mBanka vstup na účet, tak i uživatelé internetového bankovnictví si musí chránit svá zařízení a citlivé údaje.

Rady, jak ochránit své bankovnictví

Zvolte si silné heslo
Přestože se jedná o nejčastější radu ohledně internetového bankovnictví, stále se najde několik tisícovek lidí, kteří se jí neřídí. Ti často vybírají kombinaci čísel 123456, 1111, případně abcd nebo ahoj. Poté se diví, když se někdo dostane do jejich účtu a připraví je o všechny peníze.

Přečtěte si zajímavý článek:  Česká Spořitelna spořící účet nabízí úročení 1 % vkladu

Zvolte si heslo, které bude mít kombinaci malých a velkých písmen společně s čísly. Například heslo: KL12mO95RTo. Takové heslo je možná složité na zapamatování, ale pokud vás ochrání před zloději, je to malá daň za trochu námahy pamatovat si pár písmen a číslic. V případě, že si zvolíte podobné heslo, bude Mbanka vstup na účet dokonale chráněn.

Heslo si neukládejte do peněženky
Častou chybou je napsání si hesla na papírek a následné uložení do peněženky přímo ke kartě. Zloději tak dáváte zlaté cihly na stříbrném podnose. Stačí jen aby vám zloděj ukradl peněženku nebo jste ji sami ztratili a přijdete rázem o všechny peníze, které máte na účtu. V takovém případě, vám nepomůže ani silné heslo. Mbanka vstup na účet je sice perfektně chráněn, ale ani proti výběru z bankomatu vám nepomůže.

Přečtěte si zajímavý článek:  Novinka pro penzijní připojištění - Odečtěte si z daní až 48 tisíc korun

Využívejte dalších služeb zabezpečení

Jednou z možností, jak se ještě více zabezpečit proti zlodějům je využívání doplňkových služeb k internetovému bankovnictví. Nejčastější službou je zasílání speciálních kódů na váš telefon. Díky tomu se ověří, zda je uživatel skutečným majitelem účtu a ne zlodějem. Vše funguje na jednoduchém principu.

Vstoupíte na internetové bankovnictví, zadáte své jméno a heslo. Následně vám systém pošle SMS zprávu s kódem na určené číslo. Kód vypíšete do speciálního políčka a můžete vstoupit do svého účtu.

Výše zmíněné rady vám pomohou dostatečně zabezpečit váš účet proti zlodějů nebo jim alespoň ztížit podmínky. Často i vysoká míra zabezpečení odradí zloděje od pokusu do nabourání se vašeho účtu. Zmíněné rady tak slouží i jako prevence proti krádežím.

mBank - jak vstoupit účet
mBank – jak vstoupit účet