Komu jsou určeny krátkodobé půjčky?

Ač logická odpověď zní: Těm, co potřebují půjčit jen na krátkou dobu, pojďme se podívat na problematiku poněkud blíže. Myslíte si, že pokud čekáte výhledově peníze, můžete si na všechno počkat a ne si půjčovat? A myslíte si, že to tak může udělat každý? Pak, ačkoli bohužel, jste na omylu. Bohužel, existuje celá řada lidí – a stále jich přibývá – kteří žijí vysloveně od výplaty k výplatě. A co hůře, často to nebývá ani tak výplata jako spíš sociální dávky.

Když nemáte na základní životní potřeby…

Při zpoždění sociálních dávek nebo výplaty se celá řada rodin ocitá v zapeklité situaci, kdy nemají bez nadsázky ani na chleba. Samozřejmě to lze řešit výpůjčkami po rodině a známých, ne každý se však má na koho obrátit. V takovémto případě nic jiného než krátkodobá půjčka nezbývá. Nájem se musí platit včas, jíst se musí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Home Credit půjčuje po celé republice

Příjemné dopisování s poskytovateli energií…

„Oblíbenou“ kratochvílí všech poskytovatelů energií je vyúčtování v době, kdy se to nejméně hodí. Ovšem nelžeme si, kde je hluboko do kapsy, nehodí se to vlastně nikdy.

Znáte tu úžasnou formulaci: Přeplatek bude zaslán na váš účet do konce měsíce června (v únoru!!!), nedoplatek uhraďte do sedmi pracovních dnů na náš účet? A všimli jste si, že nedoplatky zásadně přicházejí dva až tři týdny před výplatou?

Přečtěte si zajímavý článek:  Snižte si splátky a ještě dostanete tablet!

Samozřejmě můžete účet hodit na hromádku, počkat, až peníze dorazí, a doufat, že nikdo nebude tak akční, aby vás rovnou penalizoval. Nejste-li však dost otrlé povahy, řešením je krátkodobá půjčka.

Zodpovědnost

Existuje mnoho důvodů, proč se právě vy můžete rozhodnout krátkodobé půjčky využít (třeba babiččiny zapomenuté narozeniny?). Vždy však mějte na paměti pravidla zodpovědného finančního hospodaření a půjčujte si jen tolik, kolik skutečně dokážete splatit.