Vyberte si ten nejvýhodnější úvěr na auto

Přemýšlíte o pořízení nového vozu? Nejste si jisti, jestli se vám vyplatí pořídit nové auto za hotové nebo si pořídit úvěr na auto? Nechte si poradit od odborníků, kteří vám řeknou na co myslet před půjčkou a jak si vybrat ten správný úvěr.

Možnosti jak získat nové auto

V minulých letech proběhlo pár změn, které zamíchali možnostmi jak si pořídit úvěr na auto. Zatímco před pár lety jste si mohli bez problému požádat o leasing. Nyní již takovou možnost nemáte a je zapotřebí vybírat si mezi úvěrovým financováním nebo nákup auta v hotovosti. Úvěrové financování se dále dělí na účelový či neúčelový úvěr.

Účelový úvěr

Účelový úvěr na auto má mnohem větší nároky na administrativu. Při návštěvě banky, je zapotřebí doložit účel nákupu a to včetně potřebné dokumentace ( faktura, smlouva). Výhodou je však nižší úrok.

Přečtěte si zajímavý článek:  Home Credit půjčuje po celé republice

Neúčelový úvěr

Neúčelový úvěr na auto se naopak chlubí jednoduchostí a rychlostí. Bance nemusíte dokládat účel nákupu ani jiné dokumenty.

Pozor: To je ovšem vykoupeno vyšší úrokovou sazbou.

Jak velký úvěr na auto můžete získat?

Částka, kterou banky či nebankovní společnosti poskytují pro nákup auta, se nejčastěji pohybuje do milionu korun. To však záleží na tom, kolik si vyděláváte, kolik můžete splácet a zda máte čím ručit v případě, že nebudete schopni splácet.
Získat úvěr na auto je nyní mnohem složitější. Novela o spotřebitelském úvěru totiž ukládá bankám poskytovat půjčky jen těm, kteří jsou skutečně schopni splácet.

Bankovní domy a nebankovní společnosti tedy pozorně kontrolují každého, kdo zažádá o úvěr na auto. Tento postup má jednoduché odůvodnění. Banka se snaží chránit žadatele o úvěr před případným předlužením a možností spadnout do dluhové pasti.

Plánujete zakoupit automobil v zahraničí? Využijte nabídku autobazarů mobile.de

Kdy se vyplatí koupit auto v hotovosti

Nákup auta v hotovosti je určitě nejlepší možností jak získat auto. Jenže pokud nemáte peníze, žádné auto mít nebudete. V tom spočítá hlavní nevýhoda nákupu auta v hotovosti. Úvěr na auto vám ušetří zbytečné šetření peněz a je taky mnohdy jediná možnost, jak si dopřát automobil.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčka od Raiffeisenbanky Brno

Proč se vyplatí auto na úvěr?

Jak již bylo řečeno. Úvěr na auto je mnohdy jedinou možností, jak být mobilní. Na trhu dnes funguje spousty bankovních a nebankovních společností, které nabízejí různé druhy účelových a neúčelových úvěrů, které můžete využít k financování nového vozu.

Jelikož je trh poměrně nasycen, je velmi snadné získat speciální bonusy a výhody, které společnosti nabízejí, aby se odlišili od konkurence. Jedním z nejčastějších bonusů bývá zvýhodněné pojištění vozu. Často tak díky vysoce konkurenčnímu prostředí můžete ušetřit i pár set korun na úvěru či pojištění vašeho nového vozu.

Nevýhodou financování vozu pomocí úvěru je dlouhodobý závazek. Ten může být někdy nepříjemným břemenem a to obzvláště v době, kdy jste nečekaně ve finančních potížích. Je tedy dobré vybírat si takové partnery, kteří nabízejí individuální přístup k zákazníkům a umějí pochopit nečekané finanční problémy.

Kupujete úvěr na auto? Poradíme vám, jak na to.
angelic / Pixabay