Půjčkám na směnku odzvonilo

Půjčkám na směnku odzvonilo
Půjčkám na směnku odzvonilo

Chtěli jste si půjčky tzv. na směnku a hledáte někoho, kdo vám tuto půjčku v Brně poskytne? Hledáte zřejmě marně. Novela spotřebitelského zákona totiž směnky s okamžitou platností zakázala. Důvod je prostý – ochrana spotřebitelů, jejichž situace je natolik tíživá, že se nebáli upsat ani samotnému ďáblu. A bavit se o ďáblově úpise v souvislosti se směnkou je více, než na místě. Ptáte se, co může takový jeden podepsaný papírek způsobit? Odpověď se dozvíte na následujících řádcích.

Proč je směnka tak nebezpečná?

Směnkou může být totiž takřka cokoli. Může se jednat o účet z hospody, kousek ubrousku nebo bílá A4 bez dalších informací. Jediný podpis vás tak může vyjít opravdu draho. Lidé, kteří se dostali do tíživé finanční situace, však půjčky na směnku záměrně vyhledávají. Je to totiž poslední způsob, jak si půjčit, větší či menší obnos aniž by potřebovali ručitele, vysoký příjem nebo zástavu ve formě bytu, domku, či rodinné chaty. Půjčky na směnku patřily k tzv. nebankovním půjčkám (více o nebankovních půjčkách se dozvíte zde).

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčka v Brně od HK Investment s.r.o.

Speciální kategorie „bianco směnky“

Tento typ směnek se může tvářit jako sebevíce solidní smlouva, ve které však chybí ten nejdůležitější údaj – informace o výši dlužné částky. A budete se divit, i takový cár papíru jsou ochotni někteří lidé podepsat. Věřitel si může následně do směnky vyplnit takřka jakoukoli částku a tu následně soudně vymáhat. Alespoň tak to bylo doposud. Novela spotřebitelského zákona však udělala směnkám přítrž. Otázkou je, za jak dlouho si najdou věřitelé jiný způsob, jak vylákat z dlužníků co největší finanční obnos.

Přečtěte si zajímavý článek:  Home Credit půjčuje po celé republice