Podvodná půjčka, zaplaťte poplatek předem

Nejčastější fintou celé řady podvodných půjček je požadavek na zaplacení poplatku předem. Typickým příkladem je podnikání brněnské firmy Wüstenrolt Group. Tu v současné době žaluje přibližně 1000 klientů. Všichni jí naletěli.

Půjčky – poplatky předem

Firma Wüstenrolt Group slibovala půjčky. Zájemce o peníze u ní prošel předběžným schválením půjčky. Pak musel podepsat smlouvu a zaplatit poplatek v řádu několika tisíc korun. Slíbené peníze, které měla společnost převést na účet v bance do 2 dní, už ale nikdo neviděl.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčka na směnku bez poplatku předem

Firmu nyní prověřuje policie – prošetřuje podezření z podvodu. Jedná se o klasický scénář. Firma uzavře smlouvu, vybere poplatky za půjčku předem. Pak přestane s klientem komunikovat a tvrdí, že klient porušil smlouvu a nemá tedy nárok na vyplacení peněz ani vrácení zaplaceného poplatku.

Pozor na poplatky předem

Podobným způsobem podniká celá řada firem. Obecně tak platí, že platit poplatek za nebankovní půjčku předem je obrovské riziko. Firem, které opravdu poskytují půjčky a požadují uhrazení poplatku předem je opravdu jen velmi málo. V drtivé většině případů se bude jednat o podvod.

Přečtěte si zajímavý článek:  Rychlá půjčka 5000 Kč bez doložení příjmu