Opravdu existují půjčky bez úroku?

stevepb / Pixabay
Chcete si půjčit větší či menší obnos a hledáte společnost, která by vám nabídla tu nejvýhodnější půjčku? Jelikož je nabídek vskutku nepřeberné množství, zorientovat se v nich není ani trochu jednoduché. Kromě klasických půjček bez registru, prokazování příjmu či SMS půjček nebo půjček ihned můžete ovšem také narazit na půjčky bez úroku. Opravdu takový produkt existuje? Pojďme se na něj podívat trošku detailněji.

Úrok být nemusí, stačí poplatek

Pokud na půjčku bez úroku narazíte, mějte na paměti, že se ve své podstatě jedná o promyšlený marketingový tlak a úrok na klientovu „citlivou strunu“. Přesto, že poplatek u půjčky skutečně nemusí existovat, zadarmo vám žádná společnost nepůjčí ani korunu. Onen úrok totiž zpravidla maskuje za jednorázový poplatek, jenž se různí dle jednotlivých společností i objemu vypůjčených prostředků.

Přečtěte si zajímavý článek:  Snižte si splátky a ještě dostanete tablet!

Stokorunový poplatek = výhodná půjčka?

Jak jsme již zmínili výše, půjčky bez úroků skutečně existovat mohou, za jejich vyřízení a poskytnutí si ovšem připlatíte více, než kdybyste zvolili klasickou úročenou půjčku. I přesto, že se u půjček bez úroku jedná o stokorunové poplatky, ve finále mohou představovat více prostředků, než klasický úrok. Protože společnosti specializující se na tento typ půjček vám mohou bez úrok poskytnout pouze několik málo tisícovek, výsledný poplatek je i tak dosti vysoký. Proto se vždy vyplatí prozkoumat aktuální nabídku na finančním trhu a dobře počítat. Jedině tak můžete narazit na výhodnou půjčku, která bude vyžadovat vašim představám i požadavkům.