Česká Spořitelna spořící účet nabízí úročení 1 % vkladu

Česká domácnost se snaží co nejvíce ušetřit. Mnohdy však na špatných místech nebo pořádně nevědí, co je výhodné. Často se tak stane, že peníze leží ladem na běžném účtu. Tam je však úrok minimální a peníze tak nejsou dobře zhodnocené. Pokud chcete ušetřit a zároveň nechat své peníze vydělávat, vyzkoušejte spořící účet. Česká Spořitelna spořící účet nabízí úročení 1% vkladu.

Vybírejte chytře spořící účet

Když se rozhodujete pro spořící účet, vybírejte jej chytře. V případě tohoto finančního produktu, jsou podmínky u každé společnosti jiné. Změny se netýkají pouze výše úrokové sazby, ale i různých doplňkových služeb a podmínek. Česká Spořitelna spořící účet nabízí úročení 1% vkladu. Díky tomuto faktu, se častěji vyplatí mít spořící účet namísto oblíbenějšího termínovaného vkladu, který se mnohdy nevyplatí právě díky výši ročního úročení.

Česká Spořitelna spořící účet – co nabízí

Česká Spořitelna je již několik desítek let ověřenou finanční institucí, která nabízí nejrůznější produkty a služby v oblasti financí. Díky tomu nabízí produkty, které jsou kvalitní, přestože nedosahují nejlepšího zhodnocení. Tento fakt však kompenzuje individuálním a přátelským přístupem ke svým klientům. Přestože spořící účet od České Spořitelny nenabízí nejvyšší úrok, nabízené jedno procentní zhodnocení je slušné v porovnáním s ostatními bankovními institucemi, které nabízejí podobné produkty.

Přečtěte si zajímavý článek:  mBanka vstup na účet má vysoké zabezpečení

Spořící účet se vyplatí spíše pro konzervativní osoby, kteří si rádi spoří na jistotu. Česká spořitelna spořící účet totiž má i pár drobných nevýhod. Jednou z nich je podmínka, kdy si klient nesmí ze svého konta v daném měsíci vybrat peníze. Podobné omezení mají však i jiné spořící účet. Zda je to problém, záleží na úhlu pohledu. Dalším omezením je maximální výše vkladu. Ta totiž nesmí překročit více jak 200 000 Kč.

Přestože se to může zdát jako dostatečně velká částka, jiné bankovní instituce nabízejí vložení až 1 milionu korun. Jedná se tak o velký nedostatek, který Česká Spořitelna spořící účet má.

U spořících účtu se vždy jedná o roční sazbu

U spořících účtu je vždy uváděna roční sazba. To i v případě, že dostanete leták do schránky, kde se píše o připisování úroků denně či měsíčně. Vždy se jedná jen o dělenou část ročního úroku. Vždy se tedy zajímejte o celkové ročního zhodnocení vkladu. Například při vkladu 100 tisíc korun získáte za jeden rok dva tisíce korun při zhodnocení dvě procenta. Po zdanění získáte částku 1717 korun.

Přečtěte si zajímavý článek:  Servis24 přihlášení na účet skrze internetové bankovnictví

Výhodu, kterou má Česká Spořitelna spořící účet, ale i další podobné služby je pojištění. To je až do výše 2,5 milionu korun. Toto pojištění je ze zákona dané a nabízí tak jistotu každému, kdo chce spořit své vydělané peníze.

Spoření s vysokým úrokem
Spoření s vysokým úrokem